All for Joomla All for Webmasters

سرپرست اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور: بیش از ده هزار تاکسی فرسوده در طرح نوسازی شرکت کردند

با توجه به اینکه  ۳۰ درصد از خودروهای فرسوده در کشور به نوسازی نیاز دارند اما نوسازی خودروهای فرسوده از جمله مهم ترین مشکل رانندگان تاکسی حمل و نقل همگانی به شمار می آید. از سویی افزایش جمعیت و متقاضیان خودرو از محدودیت های توسعه ناوگان حمل و نقل در این بخش محسوب می شوند که نیازمند توجه و سیاست گذاری مدون است.
در همین رابطه سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در گفتگو با تین نیوز، گفت: فرآیند نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی، شتاب بیشتری به خود گرفته است.
کورش عابدینی با اعلام خبر ثبت نام بیش از ۲۰۰ دستگاه تاکسی در طرح نوسازی به طور متوسط در روز، افزود: تا کنون بیش از ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در طرح نوسازی شرکت کرده اند که حدود ۴۵۰۰ دستگاه خودرو به دارندگان پیش فاکتور توسط ایران خودرو تحویل متقاضیان شده است.
وی در پاسخ به این سوال در خصوص توقف تحویل خودرو از سوی شرکت خودرو ساز به دلیل بدهی ستاد سوخت در ۲۰ روز گذشته، اظهار داشت: از تعداد ۸ هزار تعهد شرکت ایران خودرو حدود ۴۵۰۰ دستگاه به رانندگان تحویل شده و باقی مانده این تعداد نیز در زمان مقرر به متقاضیان عرضه می شود.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در ادامه افزود: جلسات مشترکی با مسئولین ستاد سوخت، وزارت کشور و سازمان شهرداری ها به منظور تفویض اختیارات نوسازی ناوگان به اتحادیه تاکسیرانی شهرهای کشور برگزار شد که نظرات در این باره مثبت بود که با حادث شدن چنین اتفاقی قطعا مسئولیت این اتحادیه سنگین تر از گذشته خواهد شد.
عابدینی با محاسبه افزایش تعداد تاکسی های فرسوده تا سال ۹۶ این تعداد را ۹۵ هزار مورد اعلام کرد و تصریح نمود: باید نوسازی تاکسی ها در کشور برون سپاری شده تا از وقوع معضلات زیست محیطی و اجتماعی در این بخش در سال های آتی کاسته شود.