All for Joomla All for Webmasters

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور:استفاده از خودروهای ون به عنوان تاکسی ضابطه‌مند می‌شود

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بر لزوم نرخ گذاری پارک حاشیه ای به صورت محلی تاکید کرد 

به گزارش ایسنا، مهدی یدی همدانی در خصوص جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به بحث تعیین ضوابط خودروهای ون برای استفاده در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور اشاره کرد و گفت: تعیین این ضوابط در دستور کار شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور قرار گرفته است که بر این اساس از این پس فقط امکان بکارگیری خودرو ون متناسب با ضوابط مذکور در سیستم حمل و نقل شهری وجود داشته باشد که این ضوابط در یکصد و چهاردهمین جلسه شورای عالی تعیین خواهد شد.

همدانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم نرخ گذاری پارک حاشیه‌ای به صورت محلی گفت: باید نرخ‌هایی که در بحث پارک حاشیه‌ای تعیین می‌شود به صورت محلی باشد و تعیین آن توسط وزارت کشور و یا شورای عالی کار مناسبی نیست. بر همین اساس و با نظر اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور قرار شد دبیرخانه شورای عالی آیین نامه‌ای راکه در سال ۹۱ تهیه شده است اصلاح کند و در جلسه بعدی این آیین نامه به تصویب برسد.

وی ادامه داد: در صورت تصویب آیین نامه جدید دیگر شهرها مجبور نخواهند بود برای تعیین معابر پرتردد و نرخ پارک‌های حاشیه‌ای در آنها مصوبه شورای عالی را دریافت کنند، البته پیش از این و در گام نهایی باید قانون اصلاح شود.

وی بررسی گزارش مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر مشهد را یکی دیگر از مصوبات یکصد و سیزدهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور خواند و افزود: مقرر شد مطالعات جامع شهر مشهد مجددا در کمیته فنی مطرح شود و پس از بررسی بار دیگر به شورای عالی ارجاع شود.