All for Joomla All for Webmasters

رژه ی ناوگان حمل و نقل عمومی بیجار به مناسبت ۲۶ آذر ماه روز حمل و نقل

روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل نامگذاری شد.
در جهان امروز، بخش حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه دچار تغییر و تحول می‌شود.
حمل و نقل، با ایفای نقش رابط میان بازار مصرف، به مثابه پایه‌های پلی است که بخش‌های مختلف جوامع با عبور از روی آن، به سمت توسعه پایدار حرکت می‌کنند.
صنعت نوپای حمل و نقل در جمهوری اسلامی ایران، دورانی پرفراز و نشیب را پشت سرگذاشته که ویژگی اصلی آن تلاش برای دستیابی به جایگاهی والاتر و فردایی بهتر است.
در تاریخ تحولات این صنعت در کشورمان، روزها و ایام سرنوشت‌سازی بوده‌اند که نقش تعیین‌کننده‌ای در شکل‌گیری و انسجام شبکه حمل و نقل کشور داشته‌اند.
۲۶ آذر سال ۱۳۶۲ یادآور چنین ایامی است که در آن حضرت امام خمینی (ره(، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، فرمانی در زمینه اعزام کامیون‌ها به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی و مایحتاج مردم صارد کردند.
در پی این فرمان، کامیونداران سراسر کشور، آمادگی خود را برای تخلیه بنادر و حمل و نقل مواد ضروری مورد نیاز مردم اعلام کردند.
۱۴ سال پس از صدور  فرمان امام راحل (ره)، در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد.
روز حمل و نقل، روز قدردانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست‌اندرکاران و شاغلان بخش حمل و نقل کشور و فرصتی مناسب برای بازنگری نیازها و مشکلات این بخش است.
به مناسبت گرامیداشت روز حمل و نقل ، رژه ی نمادین ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری بیجار با حضور تعداد زیادی از تاکسیهای سطح شهر برگزار شد.
رژه ی فوق از میدان فاضل آغاز و پس از طی مسافتی در میدان شهید رحمانی به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بیجار به منظور تجلیل از پرسنل زحمتکش سازمان حمل و نقل همگانی بیجار و حومه  و همچنین تقدیر از رانندگان نمونه ی حمل و نقل درون شهری جلسه ای در اتاق جلسات شهردار برگزار شد .
جلسه ی فوق با حضور معاون محترم فرماندار شهرستان بیجار جناب آقای همایی ، اعضای محترم شورای اسلامی شهر بیجار ، پرسنل سازمان حمل و نقل و با حضور معاونین اداری ، مالی و فنی و عمران شهردار راس ساعت ۱۱ با تلاوت قرآن کریم آغاز شد و هر یک از اعضای حاضر در جلسه ضمن تبریک روز ۲۶ آذر ماه به فعالان در عرصه ی حمل و نقل به بحث و تبادل نظر در مورد برطرف نمودن برخی مشکلات و تقویت نقاط قوت پرداختند .
در پایان با اهدای لوح تقدیر از رانندگان نمونه و پرسنل سازمان حمل و نقل تقدیر و تشکر به عمل آمد.IMG_0319 IMG_0317 _MG_0455 IMG_0421 IMG_0418 IMG_0334