All for Joomla All for Webmasters

آغاز طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده

سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه از آغاز طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده خبرداد
امیدواریم با توجه به ویژگی‌های فنی و قابلیت های کاربردی خودروی تیبا، کرامت انسانی شهروندان شریف شهرهای ایران اسلامی بیشتر از  پیش حفظ گردد.

در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، مرحله جدید طرح نوسازی تاکسی در شهرهای تحت پوشش اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور آغاز شده است.

سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور ضمن بیان این خبر افزود: از هم اکنون سایت ثبت‌نام خودروهای فرسوده به نشانی www.farsoodeh.ir/taxi فعال شده و آن دسته از مالکان تاکسی فرسوده که تا کنون در سایت نوسازی ثبت نام ننموده اند باید نسبت به ثبت نام هر چه سریعتر اقدام نمایند.

سعید قیصر تصریح کرد: با توجه به توقف طرح نوسازی در طی دو سال گذشته، تردد تاکسی های فرسوده مشکلات عدیده‌ای را هم برای مالکان و هم شهروندان ایجاد کرده بود و به همین خاطر پیش بینی می شود که این طرح با استقبال مناسبی مواجه شود.

تیبا وارد ناوگان تاکسیرانی می شود

وی با اشاره به توافقات انجام شده با شرکت سایپا کاشان گفت: با همکاری و هماهنگی دفتر حمل و نقل وزارت کشور و معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل وسوخت کشور، خودروی تیبا جهت شماره گذاری با کاربری تاکسی تایید شده است و به‌زودی این خودرو وارد ناوگان تاکسیرانی شهرهای کشور خواهد شد.

وی افزود: با توجه به ویژگی‌های فنی و قابلیت های کاربرد این خودرو در شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر انتظار می‌رود که رضایت جامعه هدف اتحادیه تامین گردد و همچنین کرامت انسانی و سرمایه های جانی و مالی شهروندان شریف حفظ شود.

وی ابراز امیدواری نمود که با ورود این خودرو شاهد افزایش بازدهی ناوگان عمومی باشیم و سطح رفاه و رضایتمندی مردم شریف، ارتقاء بیشتری یابد.

افزایش سطح کمک‌های دولت برای نوسازی

 مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی کشور همچنین درخصوص افزایش میزان کمک بلاعوض برای نوسازی تاکسی شهری تصریح کرد: طبق مصوبه دولت محترم، تاکسی‌های فرسوده‌ای که بیش از ۱۰ سال عمر کرده‌اند باید از رده خارج شوند و وجه اسقاط خودروهای فرسوده نیز تا سقف ۵ میلیون تومان تصویب شده که به صورت بلاعوض به خودروسازان پرداخت می شود.

معاینه فنی خودروها و تاکسی‌های فرسوده

سعید قیصر همچنین با اشاره به آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از فعالیت خودروهای فرسوده گفت: این یک موضوع کاملا بدیهی و روشن است که یک تاکسی فرسوده با توجه به میزان پیمایش و مسافت که طی می کند؛ درمقایسه با یک خودروی فرسوده شخصی، میزان مصرف سوخت و همچنین میزان آلایندگی نیز بالاتری داشته باشد و قطعا هیچ کس از ادامه این روند منتفع نمی شود.

وی تاکید کرد: باید در نظر داشت که مالکان تاکسی‌های فرسوده نیز برای تامین قطعات یدکی، دریافت برگ و برچسب معاینه فنی و بیمه با چه مشکلات و تنگناهای عدیده ای مواجه هستند؛ به همین خاطر اکنون فرصت مناسبی فراهم شده است تا عواید این طرح نصیب تک تک افراد کشور عزیزمان، ایران اسلامی شود.