All for Joomla All for Webmasters

دور جدید ثبت‌نام نوسازی خودروهای فرسوده شخصی

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از افزایش کمک‌های بلاعوض دولت، برای نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد

دکتر سید مجتبی شفیعی با اعلام این مطلب اظهار داشت: با افزایش ۳ برابری کمک های بلاعوض دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل استقبال خوبی از سوی صاحبان خودرو های فرسوده داشته ایم و تعداد ثبت نام ها در روز اول(۲۱ مهرماه) خبر از حجم بالای ثبت نام دارد.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض دولت برای خروج خودروهای فرسوده به طور متوسط به سه برابر افزایش یافته است، افزود: با اصلاحاتی که در آیین‌نامه مربوط به خروج خودروهای فرسوده و اسقاط آن ایجاد شده، مرحله جدید اجرای این طرح با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه مصوبه جدید ابلاغ شده است، اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده را  با عنایت به مصوبه جدید دولت برنامه‌ریزی کردیم و ثبت‌نام خودروهای فرسوده در وبگاه www.farsoodeh.ir امکان پذیر است.

وی با اشاره به فعال شدن مراکز اسقاط و بازیافت برای این طرح در سراسر کشور تعداد این مراکز را ۱۲۶ مرکز برشمرد و افزود : در نخستین روز آغاز طرح، تا آخرین ساعات حدود ۲ هزار متقاضی برای خروج خودروهای فرسوده ثبت‌نام کرده‌اند که در مقایسه با عملکرد هفت ماهه اخیر بسیار عدد قابل توجهی است.

شفیعی ادامه داد: با توجه به سرعت استقبال متقاضیان و محدودیت‌هایی که در منابع مالی وجود دارد، مهلت ثبت‌نام تا پایان آبان ماه در نظر گرفته شده و افرادی که تا تاریخ اعلام شده، نسبت به ثبت‌نام برای خروج خودروهای فرسوده خود اقدام کنند در اولویت دریافت‌های کمک‌های بلاعوض قرار خواهند داشت.

به گفته وی ۲۵ میلیون ریال در قبال اسقاط خودرو و سه میلیون ریال نیز معادل ارزش لاشه خودرو به متقاضیان پرداخت می‌شود که این رقم نسبت به دوره‌های قبل افزایش خوبی را داشته است.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه هدف از اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده شخصی، عدم جایگزینی است، اظهار کرد: در صورتی که متقاضی بخواهد از تسهیلات بانکی جهت جایگزینی خودرو نیز استفاده کند، این امکان وجود دارد.

شفیعی تاکید کرد: بر همین اساس حداقل تسهیلات برای این متقاضیان ۱۰۰ میلیون ریال و حداکثر ۱۵۰ میلیون ریال است. البته این رقم تا ۲۰۰ میلیون ریال نیز قابل افزایش است.