All for Joomla All for Webmasters

مهندس حمیدرضا حاجوی اعلام کرد: دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اتحادیه‌ها نشست مشترک برگزار می‌کند

 مهندس حمید رضا حاجوی سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: از حوزه حمل و نقل همگانی شهرهای سراسر کشور به اتفاق اتحادیه بازدید می‌شود

مهندس حمیدرضا حاجوی اعلام کرد: دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اتحادیه‌ها نشست مشترک برگزار می‌کند
 مهندس حمید رضا حاجوی سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: از حوزه حمل و نقل همگانی شهرهای سراسر کشور به اتفاق اتحادیه بازدید می‌شود

با حضور مهندس حاجوی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت شهری و سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهندس هاشمی‌نسب عضو اصلی مجمع عمومی و هیات‌مدیره اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، سعید قیصر مدیر عامل اتحادیه ، جواد صباغان قائم مقام اتحادیه و جمعی از کارشناسان دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان و مدیران اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، اولین نشست مشترک دفتر تخصصی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اتحادیه‌ها در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور برگزار شد.

در آغاز این نشست مشترک مدیران اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور ضمن ارائه گزارش به بیان نظرات و پیشنهادات خود در حوزه بروزرسانی دستورالعمل‌ها- تشکیل کارگروه مشترک یکسان‌سازی پروانه تاکسیرانی و موضوعات مرتبط با مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور همچون تدوین دستورالعمل معاینه فنی خودروهای سبک و مشکلات مراکز با توجه به عدم افزایش نرخ تعرفه ها و …  پرداختند.

سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی  کشور نیز ضمن خیر قدم، دیدگاه‌ها و نظرات خود را درخصوص ضمانت اجرایی داشتن دستورالعمل‌ها، انسجام و هماهنگی بیشتر در حوزه حمل و نقل عمومی و نحوه تخصیص یارانه بلیط ناوگان عمومی  بیان نمود.

مهندس حاجوی:

دفتر تخصصی سازمان شهرداری ها با مجموعه اتحادیه ها جلسات مشترک برگزار می کند.

همچنین در این نشست مهندس حاجوی سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ضمن مغتنم شمردن ایام پرفیض ماه رجب، تداوم جلسات مشترک را ضروری ارزیابی نمود و گفت: مدیران وهمچنین کارشناسان از برگزاری نشست مشترک دفتر تخصصی سازمان شهرداری‌ها با مجموعه اتحادیه‌های تاکسیرانی شهری کشور، اتوبوسرانی و پایانه‌های شهرداری‌‌های نموده‌اند و درواقع هدف از برگزاری مستمر این جلسات ارائه راهکارهای تعامل بیشتر و تسریع بخشیدن به اجرای امور  است و قصد داریم تا تعامل و ارتباط دوسویه را از جنس دیگری برقرار کنیم.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری اولین نشست در اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور ، از اقدامات مجموعه اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی تقدیر و تشکر نمود واظهار داشت: این اتحادیه به لحاظ تعدد و تنوع مخاطب در مقایسه با سایر اتحادیه‌ها از پتانسیل بالاتری برخوردار است هرچند ما قائل به تفاوت در میان سایر اتحادیه ها نمی‌باشیم.

سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور سپس ادامه داد: با توجه به آنکه حجم کار در میان این دفتر تخصصی و نیز اتحادیه بالا می باشد، اما تداوم این جلسات در دستور کار باید قرار بگیرد تا با همین سطح کارشناسی، موضوعات را شفاف‌سازی نمائیم.

ازاستان ها و شهرهای هدف این اتحادیه بازدید می شود

مهندس حمیدرضا حاجوی همچنین اعلام کرد: به اتفاق اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور ازحوزه حمل و نقل همگانی استان‌ها و شهرهای هدف این اتحادیه بازدید خواهد شد.

وی، نوع و جنس کار در دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، را جنس حمل ونقلی و ستادی خواند و گفت: قطعا در حوزه های تخصصی حمل و نقل میان دفتر و اتحادیه‌ها، نظرات متفاوتی عنوان می شود اما این دفتر بر اساس انجام وظایف خود که حمایت، هدایت و راهبری حمل و نقل  در کل کشور است،  پیشنهادات و موضوعات تخصصی را در یک فضای آرام پیگیری خواهد نمود تا انجام وظایف به صورت هر چه تخصصی تر تداوم یابد .

مهندس حاجوی، تعامل در یک فضای آرام و انجام تخصصی وظایف را به سود مردم دانست و گفت: ما وظیفه داریم تمام لحظاتمان را در این مسیر سپری کنیم و با کمترین ضریب خطا، به وظایف قانونی خود عمل کنیم.

وی سپس تاکید کرد: کمیته فنی در تمام اتحادیه‌ها باید فعال‌تر گردد و سپس  با معرفی مهندس هاشمی نسب و صابری به عنوان نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در کمیته فنی اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور اظهار امیدواری کرد که تعامل مستقیم و کارشناسانه، نتایج مثبت بسیاری را بوجود آورد.

ضرورت تشکیل کارگروه یکسان سازی پروانه تاکسیرانی

در پی پیشنهاد اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی برای تشکیل کارگروه یکسان سازی پروانه تاکسیرانی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تشکیل این  کارگروه را بسیار ضروری ارزیابی نمود و تاکید کرد: این کارگروه با محوریت دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری در سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور تشکیل خواهد شد.

وی همچنین گفت: در این کارگروه از اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور و اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور دعوت می شود و اظهار امیدواری نمود که نتایج این کارگروه به عنوان یک یادگاری ارزنده از تفاهم میان دو اتحادیه باقی بماند.

مهندس حاجوی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تعیین تکلیف ناو گانی که به شهرهای دیگر واگذارشده است، پرداخت و تاکید کرد: دررابطه با این موضوع، جایگاه ستادی وزرات کشور و سازمان شهرداری‌ها باید حفط گردد و این مساله صرفا از طریق دبیران شورای همتا، مدیران استانی  و نمایندگان مجموعه اتحادیه‌های مشمول و دفاتر تخصصی در حوزه استانی پیگیری  شود.

سرپرست دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین درمورد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور تصریح کرد: بحث ارزیابی عملکرد این مراکز می تواند به مثابه چشم‌اندازی باشد تا نحوه ورود خود در امور مربوط به این مراکز همچون تمدید، اعمال نظارت و سیاست‌گذاری در کل کشور را ارزیابی و آسیب‌شناسی نمائیم.

مهندس حاجوی با اشاره به اقدامات اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی در حوزه آموزش مدیران و کارشناسان مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور که با همکاری شرکتی که پس از طی مراحل قانونی انتخاب شده است، گفت: قطعا ارزیابی  اتحادیه براساس دستورالعملی که تمام فاکتورها و مولفه‌های یک مرکز فعال را لحاظ نموده می‌تواند در زمینه ادامه فعالیت، ارتقاء سطح خدمات و نقاط قابل بهبود مراکز معاینه فنی خودروهای سبک سراسر کشور مثمر ثمر باشد.

همچنین در پایان این نشست مهندس حاجوی به همراه هیات همراه ضمن بازدید از اتحادیه از نزدیک در جریان عملکرد اتحادیه و امور و مسائل مربوط به حوزه ناوگان عمومی شهرهای کشور و  معاینه فنی خودروهای سبک  قرار گرفت.