All for Joomla All for Webmasters

مهندس عباسی اعلام کرد: آمادگی بیش از ۴۰۰ مرکز برای معاینه فنی خودروها در شهرهای کشور

مهندس عباسی اعلام کرد:
آمادگی بیش از ۴۰۰ مرکز برای معاینه فنی خودروها در شهرهای کشور
مدیرکل دفتر هماهنگی حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد…

مهندس عباسی،مدیرکل دفتر هماهنگی حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از آمادگی بیش از ۴۰۰ مرکز معاینه فنی خودروها برای معاینه خودروها در شهرهای کشور خبر داد.

رسول عباسی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن بیان مطلب فوق اعلام کرد با برنامه ریزی های به عمل آمده با هدف افزایش ایمنی خودروها و ارتقای سطح سلامت شهروندان هم اکنون ۴۰۳مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو با حدود ۶۰۰ خط در شهرهای کشور فعال است.

وی با بیان اینکه تا سال ۸۴ فقط ۱۰ مرکز معاینه فنی خودرو در کشور وجود داشت، افزود:با توجه به سفرهای نوروزی، موضوع مدیریت این سفرها و ایمنی خودروها در اولویت کاری دولت و وزارت کشور قرار دارد و مراکز معاینه فنی خودرو آماده ارائه خدمات به شهروندان در این زمینه هستند.

وی اظهار داشت: مراکز معاینه فنی خودرو سراسر کشور در اسفندماه تا ساعت ۱۷ دائر بوده و به هموطنان خدمات ارائه می کنند.

عباسی ادامه داد:با توجه به کمبودها و نابسامانی های موجود در فرآیند معاینه فنی خودروها، صدور برچسب های متعدد و متنوع از سوی مراکز متفرقه و همچنین تکلیف قانونی وزارت کشور مبنی بر ساماندهی این حوزه، دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درسال ۱۳۸۵ اقدامات لازم در خصوص ساماندهی مراکز فوق و تعیین چارچوب های لازم را برای راه اندازی مراکز جدید آغاز کرد.

وی افزود: در سال ۱۳۸۴ تنها ۱۰ مرکز مکانیزه مجاز در سطح کشور به ارائه خدمات در این حوزه فعال بود که این موضوع مشکلات بسیاری را برای مردم فراهم آورده بود.

عباسی تصریح کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته و تدوین و ابلاغ آئین نامه های مربوطه ، مدیریت شهری در هر شهر با مشارکت بخش خصوصی اقدام به راه اندازی مراکز جدید با استانداردهای روز و درچارچوب های مشخص شده کرد که ما حصل آن ایجاد ۴۰۳ مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو و حدود ۶۰۰ خط فعال تا نیمه اسفند ماه ۱۳۹۱ با سرمایه گذاری ۱۰۰ درصد بخش خصوصی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: برای جلوگیری ازسوء استفاده های احتمالی ناشی از صدور برچسب های تقلبی، این دفتر با همکاری اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور اقدام به راه اندازی سامانه صدور برچسب های متحدالشکل با ضریب امنیتی بالا کرده که درحال حاضر بیش از۹۰ درصد از شهرهای کشور از این سامانه استفاده می کنند.

وی افزود: متاسفانه برخی شهرداریها، از سامانه یکپارچه برچسب معاینه فنی که در سال ۱۳۸۹ رونمایی شده؛ استفاده نمی کنند که از اوایل سال آتی استفاده از این سامانه با توجه به تصویب کارگروه مرکزی نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی و توافق به عمل آمده با دستگاه های اجرائی مربوطه از جمله پلیس راهور ناجا الزامی است .

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی مراکز یاد شده انگیزه درآمد زایی و صدور صرف برچسب نبوده و این امر بیشتر در راستای بالابردن و اطمینان از ایمنی خودروها بوده است زیرا ایمنی خودروها تاثیر اساسی در جلوگیری از تصادفات منجر به خسارت های جبران ناپذیر دارد